Pogodna i bezpieczna jesień życia! Z teleopieką MDT to możliwe

System teleopieki MDT pozwala na wezwanie pomocy w każdych okolicznościach. Instalowany   w domu użytkownika, nie wymaga żadnych dalszych konfiguracji. Podopieczny nosi  urządzenie w postaci bransoletki życia lub wisiorka, które działają w połączeniu z terminalem. Nie ma konieczności zdejmowania bransoletki na potrzeby ładowania. Prezentowany system jest nieładowalny, a jego bateria działa przez co najmniej 18 miesięcy!

MDT Medical prowadzi również projekty teleopieki wykorzystujące inne systemy teleopieki np. system firmy MAX COM. Listę urządzeń teleopieki znajdziesz w zakładce SKLEP.

BRANSOLETKA ŻYCIA – JAK TO DZIAŁA?

1. Podopieczny nosi bransoletkę życia na nadgarstku

Użytkownik ZAWSZE ma przy sobie bransoletkę życia lub wisiorek.  Nie ma konieczności zdejmowania urządzenia na czas kąpieli czy ładowania. Oferowane przez nas systemy są nieładowalne    i wodoodporne.  W przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej użytkownik poprzez naciśnięcie przycisku SOS wysyła alarm. W opcji z detektorem upadku alarm  jest wysyłany automatycznie w przypadku kiedy użytkownik np. stracił przytomność i przewrócił się.

2. Połączenie głosowe z Centrum Telemedycznym

Alarmy w Centrum Telemedycznym nadzoruje i odbiera certyfikowany zespół teleopiekunów. W oparciu o ustalone procedury organizuje proces pomocy np. wzywa pogotowie ratunkowe. Dodatkowo teleopiekun posiada informacje dotyczące aktualnego stanu zdrowia pacjenta oraz listy aktualnie przyjmowanych leków, co bywa niezwykle istotne w procesie udzielania pomocy.

3. Proces organizacji pomocy 

Teleopiekun nadzoruje proces uzyskania pomocy, do momentu przybycia służb ratunkowych lub rodziny. Gwarantujemy, że użytkownicy teleopieki nigdy nie zostaną bez pomocy. Świadczymy usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku!

Centrum Telemedyczne tworzy kadra specjalistów  przyjmujących zgłoszenia alarmowe 24/7. Pracownicy naszego Centrum diagnozują zaistniałą sytuację oraz postępując według  procedur oraz  udzielają niezbędnej pomocy. Zaplecze medyczne tworzą lekarze specjaliści, którzy są dostępni całą dobę.

Profesjonalna opieka lekarska w Centrum Telemedycznym

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani lekarze pierwszego kontaktu i specjaliści którzy w ramach teleopieki udzielają telekonsultacji medycznych dla podopiecznych. Telekonsultacje Pozwalają na szybkie i proste uzyskanie pomocy medycznej w postaci rozmowy telefonicznej. Każdy rodzaj Telekonsultacji medycznej pozwala na przekazywanie przez podopiecznego dokumentów lekarzowi – zdjęcia lub wyniki badań. Podopieczny podczas telekonsultacji może uzyskać e-receptę.  

Nasze Centrum Telemedyczne działa 24 godziny na dobę/ 7 dni w tygodniu – również w weekendy i święta!

Podopieczni mogą skorzystać z profesjonalnej porady medycznej o każdej porze.

Teleopieka to nie tylko bransoletka życia, ale cały kompleksowy system którego zadaniem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa osób starszych i niesamodzielnych. Teleopieka MDT została rozbudowana o możliwość dodawania do systemu dodatkowych czujników bezprzewodowych i elementów. W przypadku organizacji pomocy przez Centrum Telemedyczne ważnym rozwiązaniem są minisejfy na klucze. Instalowane są przed wejściem do lokalu mieszkalnego podopiecznego, a kod podawany jest tylko służbom ratowniczym w przypadku konieczności wejścia do lokalu mieszkalnego.  System teleopieki powinien być dopasowany indywidualnie do potrzeb podopiecznego i jego ograniczeń.   W doborze systemu teleopieki pomagają nasi konsultanci, zapraszamy do kontaktu.